Nyní velké slevy na vybrané druhy zboží.

Jak správně a šetrně umýt auto.

Jak dokonale umýt auto ?

Velmi častý dotaz na nás jako profesionály je  jak umýt šetrně a dokonale auto.

Co dělat když bych chtěl mít auto krásně lesklé jako je vidět všude kolem na fb a instagramu atd.

Toto je otázka na kterou velmi často odpovídáme Vám jako zákazníkům a nadšencům do aut.

Proto nás to přivedlo přivedlo na myšlenku napsat na web návod jak na to.. Přeci jen nakoupit produkty není problém, ale je potřeba vědět jak s těmito produkty pracovat a jáky zvolit postup. A vzhledem k tomu, že detailing vozu je čím dál tím víc oblíbený u každého z nás  který mytí vozu považuje i za patřičnou dávku relaxace, tak nám příjde líto, aby v tomto odvětví někdo tápal a zkoušel nesmyslné postupy a zbytečně utrácel za dráhe a nebo špatně vybrané produkty.Autokosmetika je obor kterému musíme porozumět.

  1. Mytí kol - šetrně

Kola musíme vždy umýt jako první . Při mytí kol totiž odlétávají zbytky nečistot a usazují se i na na laku automobilu.. Uvedomíme-li si i fakt, že vozy v dnešní době mají na karoserii řadu materiálů které při oplachu alkalická či kyselá činidla spadala i sem a vytvářela již těžko napravitelná poškození. Naším favoritem je skvělý pH neutrální anglický produkt Auto Finesse Iron Out. Jednoduše jen na hliníková nebo i plechová kola nastříkáme, necháme raději 1min působit ikdyž se uvádí i méně. V případě když jsou kolavelmi zněčištěna tento proces můžeme i opakovat vícekrát a také doporučujeme si vzít do ruky pomocníka názvem detailingový štětec.Následně pokračujeme tímto způsobem na všechna kola na automobilu.

čistič kol a impregnace gum

  1. Mytí automobilu

Po kolech následuje již kompletní předmytí. Účelem tohoto procesu je odstranit z vozu hrubé nečistoty co největší šetrností ,abychom laku a jiným částem automobilu neublížili a bylo vše co nejšetrnější. Mezi předmytí patří aktivní pěny, které tak s oblibou používají detaileři po celém světě. Aktivní pěna má za účel odtrhávat a uvolňovat špínu a co nejšetrněji jí dostat pomalím stékáním dolů.. Ideální forma předmytí je tedy pokrytí celého vozu efektivní aktivní pěnou a následný oplach. Než pěnu opláchneme, ponecháme ji 3-5 minut působit. Tímto krokem bezkontaktně odstraníme více jak 60% nečistot, 100% nečistot hrubých. Po oplachu v rámci předmytí použijeme ještě  detailingový štětec, s kterým dokonale vyčistíme všechna zákoutí, škvíry kolem světel, lišt, mřížek, dosedací plochy kolem křídel, nebo i zbytky hmyzu. Poté celý vůz opět opláchneme a přejdeme na samotné mytí.

  1. Samotné mytí automobilu

myti_myti

Následuje kontaktní mytí automobilu a jedná se tedy o 3. krok Pokud chceme zvolit opravdu nejšetrnější metodu umytí automobilu zvolíme si 2 kbelíkové mytí se separátory. Neboli vložkou a nazýváme tento proces "dvoukbelíkový". Separátory v kbelících plní velmi důležitou funkci. Oddělují nečistoty od samotných tekutin a díky tomu je nenabíráme a neroztíráme po automobilu pořád dokola. Jeden kbelík naplníme čistou vodou, druhý kbelík pak vodou s šamponem a pomocí tlakové myčky napěníme.

 snow foam

                            

 

Autošampon má nejen mycí schopnosti, ale hlavně vlastnost lubrikační. Díky autošampónu rukavice po laku krásně klouže a i když jsou v útrobách již nějaké nečistoty, nevznikají žádné další škrábance na laku automobilu.Výběr kvalitního autošamponu neklademe důraz na pěnivosti ,ale na lubricitě. V tomto případě jsme dali přednost pěně, tedy Gyeon Q2M Bathe, nejvíc lubrikační autošampon z naší nabídky je bezkonkurenčně Auto Finesse Lather). Ale zpět k mytí.. Pomocí mikrovláknové rukavice  nabíráme vodu s šamponem a pěnou a myjeme vůz od střechy dolů. Před každým následným nabráním vždy rukavici propláchneme v kbelíku, kde je pouze čistá voda. Po umytí vůz zcela opláchneme.

  1. Sušení automobilu

Je další velmi důležitý moment pro finální vzhled naší práce na mytí automobilu. Velmi se také liší jestli máme lak ošetřen či nikoliv. Ale vesměs velmi důležité je to ,abychom nám na laku nezůstala voda, která když zaschne nechává velmi nehezké stopy a efekt mytí přichází velmi vniveč. Pro osušení vozu tedy použijeme sušící ručník. Stíráme vůz od vrchu dolů a dáme pozor abychom nám nespadl na zem.

myti_suseni

  1. Finální detailer a auto je bez šmouh

Chceme-li, aby náš vůz dostal tu neuvěřitelnou hloubku laku a byl naprosto bez šmouh, aplikujeme po umytí ještě finální detailer. Jednoduše si vždy stříkneme na mikrovláknovou utěrku a krouživými pohyby leštíme do lesku část po části laku automobilu. Výsledný efekt mytí je opravdu velmi krásný.

 

banner_3-1

  1. Finální mytí a ošetření

Abychom byli s výsledkem 100% spokojeni, nesmíme zapomenout na dokonalé vyčištění oken s přípravky k tomu určenými. A na konec se vrhneme na pneumatiky. Právě pneumatiky dodají tu obrovskou radost. Když správně ošetříte pneumatiky tak máte dojem zcela nového vozu. A můžete si říct, že Vaše umytí automobilu opravdu stálo zato a výsledný efekt je dokonalý.

A mít obrovskou radost co pro Váš automobil bylo uděláno. Autokosmetika je opravdu potřeba vybírat podle zkušeností a proto jsme tu pro Vás.

164044708_287210552768403_576402190325599539_n